Začátky kávovaru

V roce 1901 v Italii byl vynalezen první kávovar na espresso továrníkem Luigi Bezzera. O 30let později bylo využito  pístového čerpadla, jak už známe, kdy se horká voda překapávala a díky Mr.Coffee, kteří dodávají kvalitní kávovary, do bister nebo kaváren se právě chuť kávy je nezaměnitelná, a ne jak známe klasický turek který zalévají vroucí vodou a tím přepalují zrna a mají jinou chuť, než jako by si jí dali právě z kávovaru.

Nyní je na trhu spousta kávovarů a slouží jako domácí spotřebič velice často k využití, opravdu ti co jsou milovníci kávy, si jich nemohou vynachválit a vždy  si s chutí uděláte to, co máte rádi. Aktuálně máme na trhu tyto druhy kávovaru, pákové, kapslové, a automatické.Automatické kávovary jsem praktické, co se týče jen doplňování vody, pokud nemají zdroj, tak je třeba měnit a samozřejmě dosypávat zrna kávy, kávovar vždy by měl dát vědět, co je potřeba, pokud je takto seřízený a často je i kontrolka na čištění, odvápnění atd.

Pákové kávovary mají obtížnější obsluhu, udržují nejlepší kvalitu a chuť kávy a pokud jste gurmánem tak opravdu namelete si na hrubost kávu jakou požadujete mohou mít také integrované mlýnky, dávejte si však pozor na čištění, někdy nejsou zcela přístupné.

Kapslové kávovary, se staly populární, bohužel jejich kvalita je dostačující, ale kapsle ve kterých je káva a dáte do kávovaru, který má vodu v zásobníku a jen nahřeje a přeteče, není zas až tak kvalitní. Kapsle už zakoupíte v každém běžném obchodě a vše i latte máte namíchané například ve dvou kapslích a jen vystřídáte a hned vyhodíte. Natož jak jsou populární, tak v kapslích kvalita kávy není pravé ořechové

Pokud by někdo chtěl koupit kávovar za rozumnou cenu , aby měl kávu dle svých chuťových pohárků, doporučuji investovat a koupit si automatický kávovar , a samozřejmě kávu, která je kvalitní a hlavně aby splňovala chuť