Výběr kávovaru

Ochutnali jste už kávu a chcete si také vychutnat slast jako z kavárny? Ano správná káva je nejlepší z pražených zrn, které si čerstvě pomelete. Otázkou je spíše na čem, pokud nejste zastáncem klasického turka, kterého zalijete horkou vodou z konvice, tak opravdu Vám doporučuji do začátku alespoň mlýnek a kávičku dle množství si pomlet. Ale pokud opravdu, ale opravdu milujete kávu jako my, tak zainvestujte nejen do kvalitní kávy, ale také samozřejmě do kávovaru, nejčastější jsou buďto klasické automatické, které vám množství a kávu dle nastavení pro jakýkoliv druh kávy nejen připraví, a nemusíte se o nic starat, dokonce jsou i s napěňovači, takže výborné capuccino nebo latté je fakt výborné. Pak jsou pákové, tam je potřeba dávat na čištění pozor, je to ale složitější na přípravu , ale pro gurmány fakt pecka.

Nejméně složitější jsou kávovary kapslové , v různých prodejnách už koupíte kapsle přímo pro určitý druh kávovaru. Široká nabídka je sice fajn, ale zas ne moc, aby byla tak kvalitní jak si myslíme. Také se dá udělat latté, nebo capuccino, jako pro toho kdo kávu moc všude neochutnal, je tento kávovar i kapsle opravdu kvalitní, ale když vyzkoušíte kávičku z automatického, u kterého je stejně chyba jako u všech a to doplňování vody, tak čím víc budete ochutnávat, tím pak na menší kávovar si najdete místo i srdce a nabídnete i svým blízkým požitek opravdu toho, co třeba doposud neochutnali a rádi zas určitě přijdou opakovaně.

Určitě si o tomto popovídáte, takže teď je spíše na místě jakou kávu zvolit, pokud nesmíte kvůli zvýšenému tlaku tak doporučíme bez kofeinovou, chuť je výborná skoro nepoznáte že pijete to čemu se říká životabudič. Sice káva má povzbudit, ale zas nepřežeňte to až moc, proto opravdu některé silné kávy by neměly moc přesahovat počet větší než šest šálků denně. Pak by mohlo ohrozit váš život, to jako když by jste vypili moc energických drinku či coly. A mohlo by vám to udělat opravdu špatně, ideálně tak 3 šálky denně, pokud máte rádi slazenou tak si přidejte třeba lžičku cukru, nebo mléka, smetany ať už sušené nebo v kelímku, či klasické krabicové mléko, či čerstvé ideálně, pokud bez toho kávu nevypijete, někdo prostě nemá rád čistou kávu, ale tím pádem moc tu chuť neoceníte.

Káva prospívá vašemu zdraví, ale fakt dodá energii a máte hlavně tak nastartovaný den, už od rána, asi to každý zná spíše, káva a k tomu něco, čemu bez rána nemůže vyjít ven, nebudu psát co si dáváte s kávou, ale to je každého věc. Hlavní je že káva pomáhá i těm kteří mají noční směnu, ať už to jsou lékaři nebo hasiči, tak díky kávě vydrží svojí noční směnu být stále ve službě.

Takže ať už se rozhodnete jakkoliv, určitě to pro vás bude nová zkušenost, nový požitek, nový start do dne plné vůní i chutí. Nechceme vás od ničeho odradit, nebo měnit váš ranní rituál, například s instantní kávou, i když ta se prodává ve velkém a chuť je mizivá až skoro smutná a s kávou jakožto takovou moc neprochází, ale když jste někde mimo a kávovar sebou nemáte, tak jistě i instantní nebo turecká káva vás zachrání. Proto buďte pak obezřetní a nechte si poradit buďto speciálních prodejnách na kávovary, nebo i elektrem, ale tam fakt se dívejte na kvalitu, jak vše budete muset ovládat, nebo také mnoho kávovaru je na pracovních místech , tak třeba vyzkoušet ať víte na jakém principu tento kávovar funguje, ať už je napojený na vodní zdroj, nebo nádržku musíte doplňovat, také se poptejte jak odvápňovat a čistit, jak fungují různé funkce, jakou kávu to umí udělat, jak doplňovat kávu, a vše samozřejmě najdete v návodu. Fakt je ten že odvápňování je důležité a někdy i častější než bychom chtěli.

Přejeme hodně štěstí při výběru, pokud chcete trochu radu, tak se ptejte přímo prodejců. My vám rádi nabídneme k němu výbornou italskou kávu, dle vaši chuti a vůně, záleží jakou máte rádi, zda silnou, slabší, nebo bez kofeinu, s tím pomůžeme my a budete mile překvapení chutí a vůní naší kávy značky Pedro Coffee.