Trendy kávové doplňky a nejnovější designové kousky

Baví vás obklopovat se tím nejmodernějším a nejdesignovějším kávovým příslušenstvím? V tom případě se nechte inspirovat našimi vybranými tipy, kterém vám nejenom usnadní přípravu kávového nápoje, ale zároveň vám i zkrášlí domácnost.

Skleněná nádoba ve tvaru přesýpacích hodin? Pořiďte si designový chemex

Co se vám doma nikdy neztratí a co si zároveň můžete vystavit v kuchyni, jídelně nebo obývacím pokoji je jednoznačně nádoba na přípravu chemexu. Má dokonalý tvar přesýpacích hodin, uprostřed dřevěný prvek objímající nejužší místo nádobky a ještě ke všemu je převázaný koženým provázkem. Není divu, že jde o designovou ikonu ve světě kávy.

Elektrické mlýnky na kávu

Ty už rozhodně nejsou co bývávaly. Design je stejně tak dokonalý jako namletí jakéhokoliv množství kávy během pár desítek sekund. Můžete vybírat z nejrůznějších tvarů i velikostí, ale téměř pokaždé to bude pastva pro oči.

Kávovarů není nikdy dost

Mezi kompaktními a jednoduchými kávovary určitě vede Asobu Cold Brewer, v němž si připravíte studenou i teplou kávu a pojme až 900 ml vody. Káva v kávovaru vám navíc vydrží teplá neskutečně dlouhou dobu. Dřevěný prvek na kávovaru mu dodává originalitu a vkus, který se hodí do každé domácnosti.

avery-evans-RkCvkHgfiqc-unsplash

Nerezová konvička

Sháníte estetickou konvičku na zalévání chemexu nebo V60? V tom případě vsaďte na firmu Hario, jejíž konvičky z nerezové oceli jsou legendární a nadčasové. Nesmí chybět v domácnosti žádného kávomilce. Konvička je navíc lehká a vodu udrží v teple déle než jiné, podobné konvičky. Elegantní a minimalistický tvar se také v žádné domácnosti neztratí. Hlavně ji neschovávejte ve skříni.

Nanoespresso

Velmi zajímavé a estetické jsou taktéž chytré nádobky, které jsou označovány pod názvem Nanoespresso. Díky nim si můžete připravit espresso i na cestách nebo na chatě či chalupě. Toto příslušenství je velmi lehké, lehce ovladatelné, snadno použitelné a co především - v kuchyni vám také rozhodně neudělá ostudu.

Nádobky na uchovávání kávy

Dózy na kávu už také nejsou, co bývávaly. V dřívějších dobách se používaly především ty plechové a vůbec nebývaly vzduchotěsné. Kdo má ale rád kávu, ten určitě dobře ví, že kávová zrna se mají uchovávat právě ve vzduchotěsné nádobě, aby neztratila nic ze svého chuti a jedinečného aroma. Dnes si proto můžete pořídit dózy na kávu od nižších stovek korun až klidně za tisíc korun a více. Současné nádoby na uchovávání kávy disponují dokonalým těsněním a jednosměrným ventilem. Káva v nich tak oxiduje mnohem pomaleji. Nemusíme vám snad ani zdůrazňovat, že ty nejestetičtější bývají ty, které jsou vyrobené z nerezu.