Zrnková káva Pedron Caffè Deca 250 g

Kód: P6508G
Bez Kofeinu
Značka: Pedron caffè
220 Kč
Skladem (1 balení)
Možnosti doručení

Užijte si svou oblíbenou kávu i v bezkofeinové verzi. Pedron caffe Deca, která je směsicí 70 % arabiky a 30 % robusty, vás okouzlí karamelovou chutí, střední kyselostí a plným tělem. Je upražena pro přípravu espressa nebo v moka konvičce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zrnková káva Pedron Caffè Deca 250 g

Příběh kávy Pedron Caffe Deca
Cesta Pedron caffe Deka začíná na tradičních kávových plantážích v nadmořské výšce od 600 do 1.050 m. n. m. Ze 70 % směs obsahuje arabiku, která pochází z Brazílie z plantáže Cerrado Finca S. Sofia. Tam ji místní farmáři zpracovávají suchým způsobem, tzv. natural. Tím, že ji suší včetně dužiny, je káva šťavnatější a má sladší, plné tělo. Směs je doplněna o 30 % robusty, která pochází z Guatemaly z plantáže Las Flores. Aby měla káva dokonalou chuť, je právě robusta zpracovávána promytou metodou, tzv. washed. Tento způsob v kávě zvýrazní její chuť a dodá velmi lehkou kyselost.

Farmáři pomocí švýcarského procesu zbaví kávu kofeinu
Ještě než se kávová zrna vypraví na pražení do Itálie, musí se zbavit kofeinu. K tomu využívají farmáři švýcarský proces. Ten spočívá v louhování v horké vodě a kofein z kávy odstraní pomocí filtrů s aktivním uhlím. Následně zrna propláchnou a znovu vysuší.

Kávu Pedron caffe Deca mistři praží do téměř tmavé barvy
Jednotlivé druhy kávy se potkají v italské pražírně Pedron, kde je mistři pražiči třídí. Vybírají ta nejkvalitnější zrna. Bez kamínků, klacků či vad. Po malých dávkách je praží, až dosáhnou toho nejlepšího stupně pražení. V případě Pedron caffe Deca jde o 8 z 10, čímž vynikne báječná chuť kávy a dokonalé aroma.

Aroma

Vyváženost

Kyselost

Stupeň pražení

Sladkost

Dochuť

Tělo

 

Pedron caffe Deca je připraveno na espresso nebo na moka
Mistři z Itálie upražili jednotlivá zrna na způsob přípravy pro espresso nebo moka. Proto je káva ideální do domácích kávovarů, ale neztratí se ani v profesionálních kávovarech.

Pedron caffe Deca si zapamatujete podle karamelu
Máte rádi karamel? Pak Pedron caffe Deca budete milovat také. Celou přípravou kávy vás bude doprovázet omamná vůně karamelu s lehkým nádechem ječného sladu. Ochutnáte a na špičce jazyka ucítíte nejen karamel, ale i zajímavou kombinaci kakaa a mandlí. Výsledná káva má plnější tělo a její kyselost je někde mezi nízkou a střední.

Varianty balení
Kávová směs Pedron caffe Deca je v základu nabízená ve formě kávových zrn, které díky své čerstvosti po rozemletí provoní vaši domácnost, restauraci nebo kavárnu, také v podobě mletých kávových zrn. Tato kávová směs je nabízena ve třech variantách balení, a to 1 kg balení kávové směsi, nebo v balení 250 g. Třetí variantou této značky je Pedron caffe Deca mletá 250 g

 
PDF
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva
Hmotnost: 250g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Pedron logoŘemeslná pražírna kávy

Tato je řemeslná pražírna byla založena v roce 2004 Massimem Pedronem. Pražírna Pedron Caffè představuje kvalitu, tradici a zároveň drží krok s novými trendy. Reprezentuje tak ideální kombinaci mezi moderní a starodávnou technologií. Pro výrobu pražené kávy používá pouze ručně sbírané kávové třešně z vysokonadmořských oblastí a každé zrno je pečlivě kontrolováno a hodnoceno dle SCA protokolu.

Kávové třešně

Zrání kávových třešní v oblastech ve vysokých nadmořských výškách až 2000 m.n.m. dodává výsledné upražené kávě její charakteristicky sladší a komplexnější chuť. To je dáno díky vysokým teplotním rozdílům mezi dnem a nocí v těchto místech. Všichni dodavatelé kávových zrn pro pražírnu Pedron Caffé, která pro svou výrobu používá pouze ručně sbírané kávové třešně z vysokonadmořských oblastí, jako je Braziílie, Columbie, Etiopie či Papua Nová Guinea, podléhají certifikacím Rainforest Alliance a UTZ certifikaci

Dodavatelé

Všichni dodavatelé kávových zrn pro pražírnu Pedron Caffé, která pro svou výrobu používá pouze ručně sbírané kávové třešně z vysokonadmořských oblastí, jako je Braziílie, Columbie, Etiopie či Papua Nová Guinea, podléhají certifikacím Rainforest Alliance a UTZ certifikaci.

Pražení

Samotným srdcem pražírny Pedron Caffé je řemeslný horkovzdušný pražící buben. Každá várka kávy prochází pomalým pražením vzduchem pod pečlivým dozorem mistrů pražičů.